Nowa firma? Jak ogarnąć szybkie wystawianie faktur?

Nowi właściciele firm, które dopiero pojawiły się na rynku, często zadają sobie pytanie, co zrobić, by możliwie szybko i bezproblemowo ogarnąć codzienne faktury i rachunki wystawiane swoim klientom i kontrahentom? Czy wykorzystać do tego płatne systemy księgowe czy może jest sposób na to, żeby szybkie wystawianie faktur obyło się droga darmową, bez dodatkowych inwestycji?

Płatne i darmowe systemy do faktur

Szybkie wystawianie faktur jest dla większości firm absolutnym priorytetem i zależy od niego płynność działania przedsiębiorstwa, ale i szybki czas dostarczenia klientowi dokumentu, na podstawie którego dokona on płatności za towary czy usługi. Na rynku można aktualnie znaleźć zarówno darmowe jak i płatne systemy do faktur, przy czym należy tu pamiętać, że bezpłatne programy fakturujące mają zazwyczaj mocno ograniczone opcje i są przeznaczone w zasadzie tylko dla niewielkich firm, sprzedających kilka produktów i nie posiadających rozbudowanych planów rozwojowych. Sprawdzają się na starcie, ale z czasem prawdopodobnie i tak trzeba będzie przeznaczyć pieniądze na oprogramowanie płatne.

Jakie funkcje powinien posiadać system pozwalający na szybkie wystawianie faktur?

Systemy pozwalające na szybkie wystawianie faktur muszą cechować się intuicyjną obsługą i nie zawierać zbyt wiele opcji. Nie są one skierowane do wielkich spółek, które przy fakturach mają systemy połączone z działami IT, kadrami, księgowością itd. Takie firmy zwykle na wystawienie faktury poświęcają więcej czasu, bo jest ona prawnie nieco bardziej skomplikowana.

  • Add Your Comment