Dobry i tani program do fakturowania – na co zwrócić uwagę?

Wybierając możliwie tani program do fakturowania dla własnej firmy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które sprawią, że będzie nam się z jego pomocą wystawiało dokumenty sprzedażowe naprawdę wygodnie. Co to za czynniki?

Ważne punkty do sprawdzenia przy wyborze systemu do faktur

Po pierwsze tani program do fakturowania musi cechować się nie tylko atrakcyjną dla klienta ceną, ale i możliwością wystawienia z jego pomocą prostych dokumentów księgowych. Absolutne minimum to szybkie wystawianie dokumentu faktury, faktury korygującej czy duplikatu faktury – krótko mówiąc tych dokumentów, z których korzysta się najczęściej. Warto upewnić się też czy dany tani program do fakturowania umożliwia zapisanie faktury nie tylko od razu do postaci PDF gotowej do wydrukowania, ale i do zachowania jej w systemie np. na 30 dni po to, żeby móc później wygenerować miesięczne zestawienie zysków i kosztów, jakie właściciel firmy musi przekazać swojemu księgowemu.

Czy warto płacić więcej za program fakturujący?

To pytanie należy sobie zadać dopiero wtedy, gdy firma rozwinęła się już na tyle mocno, że podstawowe opcje,jaki ma tani program do fakturowania mogą okazać się niewystarczające. Na start w zupełności wystarczy nam system tani i wydajny, ale im więcej będzie w firmie zatrudnienia, sprzedaży, magazynowania czy inwentaryzacji, tym trudniej będzie zapanować nad tym wszystkim mając tylko najprostszy system do fakturowania. Z czasem prawdopodobnie warto będzie zdecydować się na bardziej zaawansowane rozwiązanie.

  • Add Your Comment