Darmowy czy płatny? Jaki program do faktur wybrać?

W poszukiwaniu dobrego i sprawdzonego systemu do wystawiania faktur, przedsiębiorcy mają dzisiaj do wyboru zarówno systemy płatne, jak i darmowe. Czym one się różnią i jaki program do faktur będzie w tym przypadku najbardziej odpowiedni do własnej firmy? Na co zwrócić uwagę w systemach darmowych, a na co w płatnych?

Darmowe systemy do fakturowania

Zupełnie darmowy system do wystawienia faktur ma jedną główną zaletę: jest bezpłatny. Skorzystać z niego może każdy, ale tak naprawdę jedynie zupełnie małe, jednoosobowe działalności gospodarcze będą z takiego rozwiązania zadowolone. Pytając o to, jaki program do faktur w wersji darmowej będzie dobry dla większej firmy, należy spodziewać się odpowiedzi, że żaden. Mała ilość faktur, symboliczne dokumentowanie sprzedaży – tak, ale w nie jeśli firma rozwija się i ma duże potrzeby. Wówczas ograniczenia działania systemów darmowych, mogą wybitnie utrudnić jej pracę.

Płatne oprogramowanie i platformy do faktur

W przeciwieństwie to darmowych lub bardzo tanich systemów dokumentowania sprzedaży, programy płatne zawierają o wiele więcej opcji księgowych i dają większe możliwości. Zadając sobie pytanie jaki program do faktur z półki płatnych sprawdzi się najlepiej, dobrze jest wiedzieć, że takie systemy daję praktycznie pełny zakres księgowych możliwości. Od wystawiania faktur w nielimitowanej ilości, przez wsparcie merytoryczne ze strony twórców oprogramowania, szybkie aktualizacje do nowych przepisów podatkowych a także możliwość skorzystania z porad księgowego. Prawdopodobnie systemy darmowe nie będą zawierać żadnej z tych opcji, więc dynamicznie rozwijające się firmy lepiej na niech skorzystają.

  • Add Your Comment